Giriş Sayfamız


 
   

 

Meditasyon

Meditasyon bireye huzur ve denge getirecek bir disiplindir. Meditasyon kişinin isteği ve sürekliliği olduğu sürece her yaşta, her türlü fiziksel durumda yapılabilir. Bilimsel olarak faydaları gözden geçirilmiş ve kabul edilmiş bir öğretidir.

Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, ve strese karşı olumlu sonuç verdiği bir çok bilimsel yayında da yayınlanarak kanıtlanmıştır.

Transandantal Meditasyon

Transandantal Meditasyon, dikkati herkesin içinde derinlerde yatan,enerji,yaratıcılık ve zeka dolu sonsuz kaynağa açmaktadır. Sadece hayatın en temel düzeyini canlandırarak,her bireyin ve her toplumun hayatını,sorunların olmadığı,mükemmel sağlığın,mutluluğun ve hızlı gelişmenin doğal olduğu, hayatın en yüksek değerine tek bir işlemle yükselten teknik Transandantal Meditasyon'dur.

Binlerce yıl önce uygulanan bu yöntemi insanlar, stres için değil, zihinsel potansiyelinden daha fazlasını kullanmak için uyguluyorlardı. O zamanki uygulama şekliyle, bugünkü arasında bir fark yok. Doğanın kendi düzeninde de bir değişiklik yoktur,doğal bir evrim vardır.

İnsan hayatı çok kısa ve her şey algılamayla ilgili. Bunu bilen Maharishi, bu yöntemi 1957’de Batı’da yaymak istedi. Niye? Batı'nın teknolojisiyle Doğu’nun bilgeliği birleşmeli.

Zihinsel değişim bedeni de etkiliyor. Günümüz dünyasında insanlar o kadar çok uyarılma düzeyinde kalıyor ki,rahat uykuya dalamıyor,sabah yorgun kalkıyor. Böylece sinir sistemi zayıflamaya başlıyor. Doğada her şeyin bir dengesi vardır. Oysa biz,aklımız sayesinde hata yapıyoruz. Sürekli akıl düzeyinde kalmak,sistemimizi yorar. Transandantal meditasyonu bir dalış sistemine benzetebiliriz. Suyun yüzeyinde kaldığımızda daha fazla çaba vardır,aktif durumdayızdır. Ama derine dalmak için karar vermemiz gerekir,derinlerde daha az çaba vardır. Zihnimizde derine daldığımızda ise zihin faaliyetlerinin adım adım azaldığı görülür. Ama uykudaki gibi kendimizden geçtiğimiz bir durum yok. Her şeyin farkına varabiliriz. Fakat bu düzeyde beden çalışma düzenini değiştiriyor. Nefes alış verişi,laktik asit,kalp atışları değişiyor. Doğamız gereği var olan yenileme mekanizması devreye giriyor.

İnsanlar başarının aktiflikte değil,sükunette olabileceğini bilmiyorlar. Çünkü zihin sakinse,daha iyi planlama yapar.Sakin düzeyde olan zihin çalışma durumu,tıpkı doğanın kendi içindeki birleşik alana dönme durumu gibidir.Her şey birbirine bağlı.Biz de düşünce yaratıyoruz.Ama çoğu zaman yönü bozuk oluyor,atom bombası yapılıyor!Sadece akıllı olmak yetmiyor,kalp ve akıl birleşmeli.Olumlu düşüncenin önemi çok büyük,bütün dünyayı değiştirebilecek kadar büyük.

1980'lerde seçilen pilot bölgelerde,aynı özelliklere sahip insanlar 2-5 yıl boyunca her gün sabah-akşam aynı anda TM yapmış ve hayatlarına devam etmiş.Sonuçta o bölgelerde suç oranı,trafik kazası,hastane giriş-çıkışları gibi oranların büyük ölçüde düştüğü gözlenmiş (yani dünyaya barışı getirmek için TM kullanılabilir).

İsviçre’de,bilinç alanında araştırma yapan bir üniversite var.Amerika Ohio’da ise normal bir üniversitede sabah ve akşamları öğrenciler TM uyguluyor.Gün sona ererken öğrendiği derslerin birleşik alanla ilişkisini öğreniyor.Türkiye’de de Amerika’da ki gibi bir üniversite çalışması planlanıyor. Önemli olan uygulayıcı kişilerin olması.

 

TM nasıl öğrenilir?

 TM, birkaç saatlik eğitim ve 7 adımlık bir programla öğretiliyor:

 1. Tanıtım Konferansı-1 saatlik
 2. Hazırlık Konferansı-30 dakika
 3. Kişisel Görüşme-5 dakika
 4. Kişisel Eğitim-45 dakika
 5. Deneyimlerin Açıklanması-1,5 saat
 6. Deneyimlerin İncelenmesi-1,5 saat
 7. Düzenli Uygulama Sonuçları-1,5 saat

 

Bilincin En Sade Deneyimi

Transandantal Meditasyon tekniği, sabahları ve akşamları 15-20 dakika, rahat bir yere oturarak gözler kapalı uygulanan ve güç sarfı gerektirmeyen, doğal bir zihin tekniği. Teknik uygulandığında,zihin sükunet bulur ve eşsiz bir hal olan sakin uyanıklığın deneyimini yaşar. Beden derin bir gevşeme içine girerken,zihinsel faaliyetlerin ötesine geçen zihin Transandantal zihin olarak adlandırılan,bilincin yalnızca kendisine açıldığı,bilincin en sade halinin deneyimini yapar. Transandantal bilinç için bilincin kendisine dayalı olduğu hal denebilir.Bütün bunlar,ancak tatile çıktığınızda sahip olabileceğiniz sonuçlardır.

Transandantal bilincin deneyimi insanda var olan saklı yaratıcılığın ortaya çıkmasını,uygulama sırasında oluşan derin dinlenme ise birikmiş olan stres ve yorgunluğun atılmasını sağlar. Yaratıcılığın , dinamizmin,düzenliliğin ve düzenleme gücünün artması,insanın hayattaki etkinliğini ve başarısını artırır.

Transandantal Meditasyon bilimsel bir teknik. Uygulamak için belli bir inancın olması veya özel bir hayat tarzının kabul edilmesi gerekmez.Uygulama sırasında güç sarfına,dikkati toplamaya gerek yoktur.Özel bir yetenek gerektirmeyen bu zihin tekniğini,kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

TM programının zihne, bedene, davranışlara, çevreye, hayatın bütün alanlarına faydaları şöyle sıralanabilir:

 • Mutluluk artmakta
 • Stres azalmakta
 • Zeka gelişmekte
 • Yaratıcılık artmakta
 • Hafıza güçlenmekte
 • Sağlık iyiye gitmekte
 • Yüksek tansiyon azalmakta
 • İlişkiler iyileşmekte
 • Enerji artmakta
 • Uykusuzluk azalmakta
 • Biyolojik yaş gençleşmekte
 • Suç işleyiş azalmakta ve toplum hayatının niteliği gelişmektedir.

Kaynak:24 0cak 2005 Hürriyet Gazetesi

 

 

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak, seminerlerimizden ya da diğer etkinliklerimizden haberdar olmak ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen üyelik bağlantımızdan bize mesaj gönderiniz.

   

 


Giriş | Reiki | NLP | Diğerleri | İletişim ve Üyelik | Duyurular

Her türlü soru ve sorunlarınız için e-posta adresimiz:
info@chakras.gen.tr
Telefon: (+90) 312 - 433 03 95

Chakras.Gen.Tr © Emircan Çelik 2004-2007 Ankara. Haklarımız saklıdır.


ÇEŞİTLİ KONULARLA İLGİLİ ETKİNLİKLERİMİZ BAŞLAMIŞTIR LÜTFEN ETKİNLİKLER TAKVİMİNİ KONTROL EDİNİZ.

Sevgili Reiki Dostları;

Fiziksel bedenimizde bulunan çakralar hakkında merak ettikleriniz,öğrenmek istedikleriniz; açık mı-kapalı mı, sahip olduğu özellikler, neler yapabiliriz , yaşadığınız sorunlarınızla ilgileri ; bu hafta sonunda 2 ve 3.çakralarla bireysel ve grup terapisi yapılacaktır.


22 Kasım 2008 Cumartesi günü Saat 10:30-13:30 arası " 2 ve 3.Çakra anlatımı " yapılacaktır.


Ayrıca daha önce yapılan EFT eğitimlerine katılanlar için 13:30-14:30 saatleri arasında EFT TEKRARI yapılacaktır. (Eğitim ücretsizdir.)


Çalıştay da birlikte olmak dileğiyle
Hayat Yolculuğunuz koşulsuz sevgi ile kolay olsun.

Nekta-Chakras


ADRES: Meşrutiyet Cad.41-7 Kızılay /ANK.
Tarih: 22/11/2008 Cumartesi
Saat: 10:30-13:30( reiki 2.ve 3.çakra)
Saat: 13:30-14:30 (EFT Eğitimi)
Lütfen Randevu alınız.(0 312) 433 03 95

Ücret: 20 YTL


Not: : Çalıştaya gelirken üstünüzde sarı ve turuncu bir kıyafet olmasına dikkat ediniz.

" Reiki Terapi Uygulamaları" yapılacaktır.

Çalıştay da birlikte olmak dileğiyle

Hayat Yolculuğunuz koşulsuz sevgi ile kolay olsun.


Nekta-ChakrasADRES: Meşrutiyet Cad.41-7 Kızılay /ANK.

Tarih: Her hafta pazartesi günü

Lütfen Randevu alınız.(0 312) 433 03 95

Katılım Ücreti:20 YTL
Reiki 1.Aşama ve 2.Aşama Eğitimi verilecektir.Ücretlerimiz bireysel 200 YTL grup 150 TL olup lütfen aşağıda belirtilen numaralarımızdan randevu alınız.

Meditasyon ve Hipnoterapide 5 Sean Paket fiyatımız 250 YTL dir. Katılmak isteyenler aşağıdaki tel numaramızdan randevu alabilirler.

Hızlı Okuma Eğitimlerimiz Başlayacaktır.Katılmak isteyenler lütfen aşağıdaki telefon numaramızı arayarak randevu alınız.

Tüm Eğitimlerimiz 10 kişi ile sınırlıdır.Kayıtlar öncelik sırasına göre yapılacaktır.

Eğitime Kimler Katılabilir?

HAYAT OKULUNDA OKUMAK İSTEYEN YAŞAMINI DEĞİŞTİRMEK İÇİN BİRŞEYLER YAPMA ZAMANI GELDİ DİYENLER KATILABİLİR.

RANDEVU İÇİN: 0312 433 03 95
ÖZEL SORULARINIZ İÇİN : 0532 313 54 06 E.ÇELİK

Hayatınızı değiştirmek sizin elinizde

Doğum Sayınız bu dünyaya geliş amacınızı öğrenmek kişisel gelişiminize başlamak istermisiniz .Lütfen randevu alınız.

Çalıştığınız iş ortamını evinizi Feng Shui ile düzenlemek istermisiniz?

Günlük hayatınızda renkleri nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek istermisiniz?

Hayatınızda ne eksik? fiziksel-ruhsal arınma ile kendinizi geliştirin.

Hipnoterapi ile gevşeme terapileri için bireysel randevu alınız.