Giriş Sayfamız


 
   

 

FENG SHUI

Feng Shui hayat enerjisinin akışını anlatmaktır. Çevrenizi saran gizli hayat nefesidir. Feng Shui özel Çin Eşya Düzenleme Sanatını uygulayarak sağlık, refah, sevgi, başarı gibi güzellikleri yaşadığınız ortama getirebilmenizi sağlar.

 

Feng Shui'nin kökeni kadim Çin’e dayanır.

Rüzgar ve su anlamına gelen Feng Shui , uzak doğunun ‘’doğayla uyum içinde yaşama’’ felsefelerinden biridir. Doğanın rüzgarları ve su enerjisini evimizde, ofisimizde kısaca yaşam alanlarımızda dengeli hale getirebilir,bolluk ve iyi şans sahibi olabiliriz.

Feng Shui, ‘’Chi’’ denen yaşam enerjisini sürekli canlı ve hareketli tutabilmek için, yaşadığımız yerin doğum sayımıza göre uygun olan taşların, uğurlu yönlerin, renklerin uygun şekilde yerleştirilmesiyle sağlanabilmektedir.

Feng Shui uygulamak sezgisel yaşama bir dönüştür. Çevremizdeki dünyayla denge içine girerek yaşamımızı isteklerimize ve hedeflerimize doğru yönlendirebiliriz.

Eşyaları ve aksesuarları düzenlerken renkler, sayılar, hayvan simgeleri ve temel unsurlar gibi geleneksel Feng Shui gereçlerinin kullanılması hem ev hem iş ortamını uyum içine sokmanıza yardımcı olur ve Feng Shui prensiplerini kullanarak odalar yeniden düzenlemek, enerjinin değişimini kolaylaştıracak biçimde akmasını sağlar.

Hiç bir insanın evine girip de kendinizi evinizde hissettiğiniz oldu mu? Bu atmosferi yaratan şey mobilyalar mıydı?yoksa odanın şekli mi? Belki de pencerelerden giren ışıktı,belki ne olduğunu tam olarak kestiremediniz, ama her şey içinizi rahatlatacak kadar yerli yerinde ve huzur verici gelmişti.Büyük olasılıkla orada hissettiğiniz şey iyi Feng Shui'ydi. İyi bir Feng Shui'ye sahip olan bir ev sükunet ve huzur yayar.

"CHİ" yeri göğü dolaşan ve yaşam gücünü getiren görünmez enerji akışıdır ve Feng Shui'nin esas unsurudur, doğanın gücü,yaşam soluğudur. Nasıl bir evde yaşayanlar sürekli temiz hava akımında yararlanırlarsa hiçbir şey engelsizce akan yeterli Chi olmadan serpilip gelişemez. Engellenmiş ve durgunlaşmış Chi ya da çok hızlı akan Chi sizin esenliğiniz ürerinde olumsuz bir etki yapabilir. Solunum yoluyla alıp verdiğimiz ve bedenimizi enerjilendiren yaşam gücü olan "Prana"yı duymuşsunuzdur. Evinizi Feng Shui prensiplerine göre düzenlediğinizde aynı şeyi yapmış olursunuz, yani canlılık enerjisinin özgürce akmasını engelleyen şeyleri temizlemiş olursunuz.

Feng Shui bir sihir değildir, ama onu uygun biçimde kullanırsanız hayatınızdaki önemli etkilerini hissedeceksiniz.

Feng Shui'nin temel gereçleri, pakuanın esas unsurları çevremizdeki doğal dünyadan gelir; pusulanın yönleri, 5 ana unsur (toprak,ateş,su,metal,ağaç) ve bir gün batımının ateşli kızılından, gökyüzünün dinginlik veren mavisine kadar doğanın renkleri. Bu doğal gereçleri dikkatli bir biçimde kullanarak çevrenizle uyum kurabilir ve bunun sonucunda ortaya çıkacak olan sağlık, mutluluk ve başarının tadını çıkarabilirsiniz.

Pusulanın Yönleri:

Güney: Güney en uğurlu yöndür. Bu yüzden Çinliler güneyi haritanın tepesinde gösterirler. Güney sözcüğün her anlamıyla yüksek bir noktayı temsil eder. Yaz mevsimini,yazın acelesiz günlerinde geleceği düşünülen ün, servet, kısmet, şenlik güney tarafından yönetilir. Bu yön ısı,ateş ve kırmızı renk ile ilişkilidir. Kırmızı Çinlilerin kutlama ve mutluluk rengidir.Eğer güneye bakan bir duvarı kırmızıya boyarsanız, kendinize kısmet, ün, serveti çekerken bir yandan da bu konudaki zararlı etkileri kovmuş olursunuz. Güneyin sayısı da sayıların en büyüğü olan 9'dur.

Batı: Sonbahar mevsimi ile ilişkili olan batı,metalin parlaklığını temsil eden beyaz renkle ifade edilir. Beyaz renk ayrıca batının büyük etki alanları olan saflık ve çocukları da ifade eder. Batının hayvanı beyaz kaplan, sayısı 7'dir.

Kuzey: Kuzey, soğuk havalar, rüzgara açık oluş ve şiddetli karakış ile ilişkilidir. Su ile ifade edilen kuzeyin sayısı 1'dir. Su parayı temsil eder, suyun akışı nakit akışı demektir. Meslekler, işler, ticarethaneler bu yön ile yönetilir. Ölüm, felaket ve kötülük kuzeyin etki alanına girer. Kuzeyin hayvanı, uzun ömürlülüğün simgesi olan kaplumbağadır ki bu da ölüm ile ilişkiyi azaltır.

Doğu: Yükselen güneşin yönü olan doğu, büyüme, sağlık ve aile yaşamı ile ilişkilidir.

İlkbahar,doğunun mevsimi, 3 de sayısıdır.Uyum ve refah doğu tarafından yönetilir. Tüm büyüyen şeyleri temsil eden ağaç,doğunun hakim unsurudur ve güç, kuvvet ve gelişmeyi simgeleyen ejderha onun hayvanı, yeşil de rengidir.

Güneydoğu: Pusulanın yönlerinin yarısı,mali durumun bazı bölümlerini yönetir, ama güneydoğu, bolluk ve zenginlikle doğrudan ilişkili pusula yönüdür. Rengi mor ve sayısı da 4'tür.

Güneybatı: Bu yön evliliği, eşleri ve her türlü birlikteliği yönetir. O ayrıca anneliği de simgeler. En temel unsur olan toprağın rengi sarı,güneybatıya hakimdir. Sayısı 2'dir.

Kuzeydoğu: Eğer okulda başarılı olmak ya da herhangi bir akademik başarı kazanmak istiyorsanız bu yöne dikkat etmelisiniz. Kuzeydoğu, bilgi, zeka ve öğrenimi temsil eder. Turkuvaz onun rengi ve başarının, zenginliğin ifadesi 8'de onun sayısıdır.

Kuzeybatı: Yurt içi ve yurt dışı yolculukların yönüdür. Babalığı ve ev yaşantısında yer alan hobileri ve merakları yöneten yöndür. Bu yönün rengi gri, sayısı 6'dır.

 

Beş ana unsur:

Ağaç,ateş,toprak,metal,su.

 Bu 5 ana unsuru akıllıca kullanarak çok iyi bir enerji yaratabilirsiniz.

Yaratıcı evre içinde ağaç ateşi besler,küllerinden toprak üretir, toprak maden cevheri oluşturarak metal yaratır ,metalin yüzeyindeki buğulaşmadan su meydana getirir ve su da bitkileri ve ağaçları yaratıp besler.

Yıkıcı evre içindeyse ateş metali eritir, metal ağacı keser, ağaç toprağı çürütür, toprak suyu bulandırıp çamurlandırır, su ise ateşi söndürür.

 

Döngü Diyagramı

 

Ana Unsurların Yaratıcı Evresi

 İşte yaratıcı ve yıkıcı unsurlara örnekler:

-Ateş,kırmızı,ün,servet,kısmet ve şenlik güney yönüyle ilişkilidir.Eğer şansınızı ve servetinizi artırmaya,ün kazanmaya ya da yaşamınıza biraz daha şenlik katmaya çalışıyorsanız,oturma odanızın ya da iş yerinizin güney duvarına kırmızı mumlar koyun.

-Öte yandan su ateşi söndürür.Odanın güney tarafına akvaryum,yapay bir pınar koymayın ya da içine göl,deniz gibi su bulunan bir resim asmayın.Bu bölgede şansınızı artırmak için ateş unsurunu kasten vurgulasanız da , buraya su koymak , sizin güneyin sunduğu iyi şeyleri kazanma şansınızı söndürecektir.

-Doğu duvarına pirinç şamdan,kurşun kalay alaşımı tabaklar ya da gümüş eşya gibi metal eşyalar koymaktan kaçının.Yıkıcı evre içinde metal doğunun unsuru olan ağacı keser,ve bu ailenizin kuvvetini ya da bağlılık duygusunu dağılıp çözülmeye götürebilir.

-Batı,çocuklarla yakından ilişkili yön olduğundan,küçük bir çocuğun yatak odasının batı duvarına (bir lamba,heykel ya da resim çerçevesi) gibi beyaz ve metal bir şey koyarak onun Chi’sinin olumlu bir biçimde gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Olumlu Feng Shui oluştururken yaratıcı olmaya çalışın.Hedefleriniz ve ilgi alanlarınız sizi bireysel gereksinimlerinize uygun Feng Shui ayarlamalarına götürecektir.

 

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak, seminerlerimizden ya da diğer etkinliklerimizden haberdar olmak ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen üyelik bağlantımızdan bize mesaj gönderiniz.

 

   

 


Giriş | Reiki | NLP | Diğerleri | İletişim ve Üyelik | Duyurular

Her türlü soru ve sorunlarınız için e-posta adresimiz:
info@chakras.gen.tr
Telefon: (+90) 312 - 433 03 95

Chakras.Gen.Tr © Emircan Çelik 2004-2007 Ankara. Haklarımız saklıdır.


ÇEŞİTLİ KONULARLA İLGİLİ ETKİNLİKLERİMİZ BAŞLAMIŞTIR LÜTFEN ETKİNLİKLER TAKVİMİNİ KONTROL EDİNİZ.

Sevgili Reiki Dostları;

Fiziksel bedenimizde bulunan çakralar hakkında merak ettikleriniz,öğrenmek istedikleriniz; açık mı-kapalı mı, sahip olduğu özellikler, neler yapabiliriz , yaşadığınız sorunlarınızla ilgileri ; bu hafta sonunda 2 ve 3.çakralarla bireysel ve grup terapisi yapılacaktır.


22 Kasım 2008 Cumartesi günü Saat 10:30-13:30 arası " 2 ve 3.Çakra anlatımı " yapılacaktır.


Ayrıca daha önce yapılan EFT eğitimlerine katılanlar için 13:30-14:30 saatleri arasında EFT TEKRARI yapılacaktır. (Eğitim ücretsizdir.)


Çalıştay da birlikte olmak dileğiyle
Hayat Yolculuğunuz koşulsuz sevgi ile kolay olsun.

Nekta-Chakras


ADRES: Meşrutiyet Cad.41-7 Kızılay /ANK.
Tarih: 22/11/2008 Cumartesi
Saat: 10:30-13:30( reiki 2.ve 3.çakra)
Saat: 13:30-14:30 (EFT Eğitimi)
Lütfen Randevu alınız.(0 312) 433 03 95

Ücret: 20 YTL


Not: : Çalıştaya gelirken üstünüzde sarı ve turuncu bir kıyafet olmasına dikkat ediniz.

" Reiki Terapi Uygulamaları" yapılacaktır.

Çalıştay da birlikte olmak dileğiyle

Hayat Yolculuğunuz koşulsuz sevgi ile kolay olsun.


Nekta-ChakrasADRES: Meşrutiyet Cad.41-7 Kızılay /ANK.

Tarih: Her hafta pazartesi günü

Lütfen Randevu alınız.(0 312) 433 03 95

Katılım Ücreti:20 YTL
Reiki 1.Aşama ve 2.Aşama Eğitimi verilecektir.Ücretlerimiz bireysel 200 YTL grup 150 TL olup lütfen aşağıda belirtilen numaralarımızdan randevu alınız.

Meditasyon ve Hipnoterapide 5 Sean Paket fiyatımız 250 YTL dir. Katılmak isteyenler aşağıdaki tel numaramızdan randevu alabilirler.

Hızlı Okuma Eğitimlerimiz Başlayacaktır.Katılmak isteyenler lütfen aşağıdaki telefon numaramızı arayarak randevu alınız.

Tüm Eğitimlerimiz 10 kişi ile sınırlıdır.Kayıtlar öncelik sırasına göre yapılacaktır.

Eğitime Kimler Katılabilir?

HAYAT OKULUNDA OKUMAK İSTEYEN YAŞAMINI DEĞİŞTİRMEK İÇİN BİRŞEYLER YAPMA ZAMANI GELDİ DİYENLER KATILABİLİR.

RANDEVU İÇİN: 0312 433 03 95
ÖZEL SORULARINIZ İÇİN : 0532 313 54 06 E.ÇELİK

Hayatınızı değiştirmek sizin elinizde

Doğum Sayınız bu dünyaya geliş amacınızı öğrenmek kişisel gelişiminize başlamak istermisiniz .Lütfen randevu alınız.

Çalıştığınız iş ortamını evinizi Feng Shui ile düzenlemek istermisiniz?

Günlük hayatınızda renkleri nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek istermisiniz?

Hayatınızda ne eksik? fiziksel-ruhsal arınma ile kendinizi geliştirin.

Hipnoterapi ile gevşeme terapileri için bireysel randevu alınız.